СТОП Булінг

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)"

Наказ МОН України від 28.12.2019 № 1646 "Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти" (порядок реагування на випадки булінгу, порядок подання та розгляду заяв)

Лист МОН України від 14.08.2020 №1/9-436 "Про створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти та попередження і протидії булінгу (цькуванню)"

Лист МОН України від 29.01.2019 року № 1/11-881 «Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» від 18 грудня 2018 р. № 2657-VIII»

Наказ Управління освіти № 53 від 28.08.2023 "Про затвердження плану заходів щодо попередження проявів булінгу в учнівському середовищі у 2023/2024 навчальному році"

Корисні посилання щодо теми антибулінгу

Чат-бот “Кіберпес” для допомоги у боротьбі з кібербулінгом

Буклети "Зупинимо булінг разом"

Буклет "Про БУЛІНГ для дітей"/Files/images/new1212.gif


Булінг (цькування) - діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Типовими ознаками булінгу (цькування) є:

  • систематичність (повторюваність) діяння;
  • наявність сторін - кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності);
  • дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого;

💔 У середньому 14,7% українських учнів повідомили, що зазнавали булінгу щонайменше кілька разів на місяць. Це засвідчили результати міжнародного дослідження PISA-2022.  

Бачимо, що цькування серед учнів є поширеною проблемою, на яку дорослі повинні реагувати. Батьки й учителі можуть протидіяти цьому, якщо знатимуть, на що звернути увагу. 

Ділимося рекомендаціями про те, як зрозуміти, що дитина зазнає цькування, що робити, щоб запобігти цьому, як батьки можуть підтримати дитину тощо. Детальніше — в інфографіці ➡️

Матеріали підготували на базі інформаційної кампанії «Викресли булінг» Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.














Немає коментарів:

Дописати коментар