Інформація для батьківП'ять правил використання мобільних 


Коли ви вперше купуєте дитині мобільний телефон, потрібно домовитися про певні правила, яких вона повинна дотримуватися. Будьте готові до труднощів, які можуть виникнути у взаєминах з дитиною через ці правила.
Перш за все, потрібно усвідомити для себе 2 основні моменти:
 • по-перше, ніколи не забувайте, що дитина, як губка, вбирає все, що ви говорите й робите. Це твердження стосується й того, як ви розмовляєте з людьми по мобільному телефону й користуєтеся ним. Якщо ви, наприклад, говорите підлітку, що не можна говорити по телефону за кермом, дотримуйтеся цього правила й самі;
 • по-друге, установлюйте правила з першого дня, коли ви дозволяєте дитині користуватися мобільним телефоном. Ці правила повинні говорити дитині: «Так прийнято в нашій родині». Якщо ви оголошуєте правила тільки тоді, коли виникне якась проблема, дитина сприйме їх як покарання. Різниця може бути на перший погляд незначною, але дитина краще сприймає правила, ніж покарання.
Розглянемо 5 важливих правил щодо використання мобільних телефонів, з якими батьки повинні ознайомити своїх дітей.
Правило №1. Не можна користуватися мобільним телефоном уночі
 • Чому це важливо. Діти повинні спати достатню кількість часу. Якщо їм дозволити користуватися телефоном уночі, вони будуть годинами листуватися з друзями, а вранці виглядати невиспаними. Також пам'ятайте про те, що серед телефонних контактів вашої дитини можуть бути не тільки друзі. Дозволяйте дитині листуватися вдень. Телефон дає можливість дитині висловити те, що вона не може сказати вголос. Тому будьте напоготові, але не втручайтеся.
 • Як привести дане правило в дію. Усі члени сім'ї - і діти, і батьки - повинні залишати на ніч свої телефони в певному місці. У цей час можна їх зарядити. Покажіть дитині приклад і першими почніть дотримуватися цього правила.
 • Можлива реакція дитини. Вона може сказати, що її друзям дозволяють користуватися телефоном уночі. Поясніть дитині, що вночі потрібно спати, і що ви з задоволенням дасте їй можливість листуватися з друзями вдень, а вночі потрібно спати й заряджати телефон.
Дитина може сказати, що без будильника на телефоні вона не зможе прокинутися вранці. Купіть їй дешевий електронний будильник, і проблема буде вирішена.
Правило №2. Не можна користуватися мобільним телефоном у школі
 • Чому це важливо. У деяких школах забороняють користуватися мобільними телефонами, але це не зупиняє дітей. Телефони відволікають дітей під час уроків, з їх допомогою діти можуть списувати, залякувати один одного або поширювати плітки. Щоб учитель не забрав телефон, діти ставлять його на беззвучний режим і ховають під партою.
 • Як привести дане правило в дію. Щоб бути переконаними, що дитина не взяла телефон з собою до школи, установіть правило, що вона повинна залишати його в певному місці в будинку - наприклад, на кухні або в залі.
 • Можлива реакція дитини. Дитина може просити вас дозволити їй узяти телефон із собою, пояснюючи це тим, що всі її друзі так роблять. Наполягайте на тому, що вона повинна дотримуватися шкільних правил. Єдиний виняток може бути у випадку, якщо після уроків дитина ходить на тренування або гуртки й повинна зателефонувати вам. Але і в цьому випадку вимагайте, щоб дитина під час уроків тримала телефон вимкненим. Перевіряйте її повідомлення, щоб переконатися, що вона не порушувала цього правила.
Правило №3. Телефоном не можна користуватися під час сімейних свят, вечері та інших важливих спільних справ
 • Чому це важливо. Ніщо так не заважає сімейним взаєминам, як листування по телефону під час сімейних свят. Відсторонений вираз обличчя, спілкування обривками фраз - усього цього можна уникнути, якщо вимикати телефони під час сімейних свят або спільних справ. Якщо ви в гостях, телефон можна залишати вдома або в машині.
 • Як привести дане правило в дію. Скільки свободи у використанні телефону давати дитині - вирішувати вам. Головне, щоб це було на благо сім'ї. Часто кількість такого часу залежить від віку дитини. Якщо ви їдете в гості, маленьким дітям краще залишити телефон удома, старшим можна дозволити використовувати його під час поїздки, але залишити в машині на час сімейної вечері.
Можлива реакція дитини. Вона може скаржитися, що пропускає щось дуже важливе й термінове. У такому випадку можна дати дитині 5 хвилин на те, щоб закінчити листування, але після закінчення цього часу вона повинна дотримуватися правила.
Правило №4. Не можна надсилати фотографії по телефону
 • Чому це важливо. Діти фотографують все впідряд, навіть якщо це недоречно. Тому в деяких школах заборонено користуватися мобільними телефонами.
 • Як привести дане правило в дію. Поясніть дитині, що пересилати фотографії не можна. Простежте за тим, щоб дитина потайки не порушувала це правило. Можна попередити заборонені дії дитини: зателефонувати мобільному оператору й відімкнути сервіс ММS і можливість пересилки фото. Контролюйте використання дитиною телефону, щоб вона не посилала й не отримувала фото.
 • Можлива реакція дитини. Якщо немає ніяких серйозних проблем із фото, дитина легко погодиться з виконанням даного правила. Якщо вона з якихось причин відстоює своє право на пересилання фото, вам потрібно наполягати на своєму.
Правило №5. Переконайтеся, що дитина спілкується по телефону тільки з друзями або родичами
 • Чому це важливо. Коли ви купуєте дитині мобільний телефон, вона хоче показати його друзям і обмінятися номерами з усіма однокласниками, незалежно від того, дружить вона з ними чи ні. Діти, з якими ви б не хотіли, щоб спілкувалася ваша дитина, тепер можуть бути з нею на зв'язку цілодобово. І це може призводити до негативних наслідків.
 • Як привести дане правило в дію. Коли дитина вчиться в старших класах, ви можете їй довіряти настільки, щоб дозволити самій вирішувати, з ким спілкуватися. Але, поки вона молодша, ви можете періодично переглядати її список контактів. Якщо дитина ще маленька, ви можете самі додавати контакти в її телефон.
 • Можлива реакція дитини. Маленькі діти зазвичай бувають такі раді купівлі телефону, що легко погоджуються, щоб батьки перевіряли їх список контактів. Вони можуть відстоювати хіба що право листуватися з друзями. Якщо дитина все ж скаржиться, скажіть їй, що ви купили їй телефон для спілкування з родичами та друзями, а не з кожним зустрічним.
Установлюючи дитині правила користування телефоном, передбачайте події.
Дані правила призначені для молодших, а не старших школярів. Однак перше, третє й четверте правила підходять і для них теж. Батькам потрібно передбачити, з яких питань можуть виникнути розбіжності з дитиною. Правила користування телефоном можуть стати гарним початком для того, щоб навчити дитину правильно спілкуватися по телефону.
Якщо ви встановлюєте дитині дані правила в молодшому віці, то у старших класах вона засвоїть, як потрібно спілкуватися по телефону. Навчити цього дитину - ваше завдання.
За матеріалами сайту Освіта.ua

 

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

   Відділ освіти Чугуївської міської ради інформує, що у соцмережах популяризуються групи, в яких кваліфіковані психологи доводять дітей до самогубства.
Відомо, що фанати таких спільнот називають себе китами, тому що тварини асоціюються у них зі свободою. Ці кити можуть літати, і цим, можливо, пояснюється те, що даний вид ссавців – один з небагатьох, представники якого добровільно можуть звести рахунки з життям зводять рахунки з життям.Тому у всіх шанувальників «моря китів» і «тихих будинків» на особистих сторінках зображені відео або малюнки з літаючими китами.
   Нелюди, що організували цю систему, працюють наступним чином. Адміністратор групи схиляє дитину до виконання завдань (квестів), причому практично всі завдання передбачають нанесення дитині каліцтв або заподіяння болю. Всі ці «квести» в обов’язковому порядку знімаються на відео.
   Коли адміністратор групи впевнений в тому, що дитина готова до самогубства, створюється аудіо з музикою, в якому дитина виступає в головній ролі, та оговорюються усі її проблеми, які вона озвучила «провіднику». Єдиний вихід із усіх проблем, який озвучується в цьому «творі», – вчинити самогубство. Перед цим дитина слухає аудіозапис, та робить останній крок. Відеозаписи, в подальшому, продаються в мережі Інтернет, або в Darknet.
Також відомо, що для того, щоб вступити в такі групи, потрібно:
1) надати заявку для вступу до неї та написати певний текст у себе на сторінці.
2) Якщо адміністрація групи затвердить кандидатуру, то буде проведено невеличке психологічне вивчення особи та її готовності до самогубства через спілкування в приватному чаті.
3) Наступне повідомлення буде із завданням (опис завдання, та час який надається на його виконання). Виконання кожного завдання, потрібно фіксувати на фото або відео. На кожне завдання надається обмежений час. Якщо учасник не встигає його виконати, то його виключають з групи.
4) Всього надається 50 завдань («квестів») (у фейкових спільнотах – від 13 до 50 «квестів», це залежить від адміністратора).
5) Фінальне завдання – покінчити життя самогубством, та зафіксувати момент смерті на камеру в режимі online.
   У зв’язку з цим батькам для того, щоб не допустити потрапляння дітей у такі групи, рекомендується приділяти більшу увагу психологічному стану дитини та:
1) Перевіряти шкіряні покриви дитини на наявність пошкоджень та, в разі їх виявлення, з’ясовувати обставини, за яких вони з’явилися. Особливу увагу звертати на пошкодження різного роду в формі кита.
2) Перевіряти акаунти дитини в соціальних мережах, та групи до яких входить акаунт. Перевіряти вміст спілкування в приватних чатах.
3) Звертати увагу на коло спілкування дитини.
4) Намагатися зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями.
5) Обов’язково контролювати те, які фото й та відеофайли знаходяться в гаджетах дитини.
6) Встановлювати функцію «батьківський контроль» на всіх гаджетах дитини.
Джерело: https://www.cybercrime.gov.ua/16-novosti/185-uvaga-batki-sujitsidalna-grupa#news
© Сайт Департаменту Кіберполіції України – https://www.cybercrime.gov.ua

Більше інформації можна знайти за посиланнями:

Немає коментарів:

Дописати коментар