Корисні посилання

Корисні посилання бібліотекарям ЗНЗ

Офіційні сайти

Освітні сайти

Бібліотечні сайти

Сайти бібліотек

Професійні бібліотечні сайти

Бібліотечні асоціації

 • Австралійська бібліотечна асоціація (Australian Library and Information Association - ALIA) https://www.alia.org.au/
 • Американська бібліотечна асоціація (American Library Association - ALA) http://www.ala.org/
 • Белоруська бібліотечна асоціація (ББА) http://www.bla.by/
 • Італійська бібліотечна асоціація (Associazione Italiana Biblioteche - AIB) http://www.aib.it/
 • Міжнародна Федерація Бібліотечних Асоціацій та Установ(The International Federation of Library Associations and Institutions - IFLA) http://www.ifla.org/
 • Українська бібліотечна асоціація (УБА) http://ula.org.ua/ua/
 • Французька бібліотечна асоціація(Association des Bibliothécaires de France) http://www.abf.asso.fr/
 • Шотландська бібліотечна асоціація (Scottish Library Association - SLAINTE) http://www.slainte.org.uk/

Міжнародні бібліотечні організації

Електронні бібліотеки

Повнотекстові електронні бібліотеки (для читання онлайн)

 • Повнотекстові електронні бібліотеки - путівник ресурсами Інтернет. Пропонує посилання на сайти, які містять колекції повнотекстових версій друкованих видань: цінних і рідкісних книг, книжкових пам'яток, монографій, підручників, науково-популярної та художньої літератури. Представляє особливий інтерес для учнів, студентів і викладачів.
 • 70 безкоштовних онлайн-бібліотек - Редакція AdMe.ru склала список безкоштовних ресурсів, на яких ви з легкістю зможете знайти книгу до душі.
 • УкрЛіб - Бібліотека Української Літератури - найбільша в інтернетіелектронна бібліотека української літератури, яка крім українських книжок пропонує також літературну енциклопедію, біографії, шкільні твори, учнівські реферати, стислі перекази змісту творів з української та зарубіжної літератури.
 • Віртуальна електронна бібліотека ВВМ - в електронній бібліотеці Ви знайдете шедеври світової літератури (російської, української та зарубіжної), ознайомитеся з творами і біографіями великих письменників, поетів та істориків, а також з творами усної народної творчості, роботами з релігії та історії. Всі твори доступні для читання в режимі online.
 • TheLib.Ru - доступні для читання книги всіх жанрів і авторів, що жили в різні часи. На даний момент в бібліотеці порядку 20000 книг 4000 авторів. Деякі книги можна завантажити безкоштовно, без реєстрації та без жодних обмежень.
 • Вookmate - онлайн-сервіс для читання електронних книг. Можливість завантажувати власні книги. Це книжковий клуб, де можна безкоштовно читати більше 5000 книг з бібліотеки з комп'ютера або мобільних пристроїв.

Бібліотеки навчальної літератури

 • 4book Книги для вас На сайті представлені шкільні підручники України, онлайн підручники, твори, біографії та багато іншої навчальної літератури. Всі матеріали можна скачувати безкоштовно прямо з сайту без реєстрації. Всі файли підручників перевірені антивірусом і розміщені в форматі PDF, DJVU, FB2, EPUB. Багато підручників представлені в онлайні для читання.

Бібліотеки електронних книг (для завантаження)

Електронні шкільні бібліотеки України

Енциклопедії

Портали

Портал "BaraBooka. Простір української дитячої книги" – перший український універсальний інформаційний ресурс про видання для дітей та юнацтва. Різноманітні за підходами розділи ресурсу розраховано на широке коло читачів: від батьків та дітей, які вже можуть самі приймати рішення щодо вибору книжок, до фахової спільноти науковців, педагогів, бібліотекарів. На сторінках БараБуки можна прочитати як відгук дитини-читача, так і рефлексію доктора наук. У центрі уваги БараБуки – вітчизняні автори, ілюстратори, перекладачі. Поміж тим можна дізнатися й про світові контексти і шляхи розвитку книговидання для дітей, а також про прийоми заохочення дітей до читання.

Аудіокниги українською

Сайти письменників

Персональні сайти сучасних українських письменників

Сайти дитячих письменників

 • Леся Вознюк. Авторський блог http://lesia.vozniuk.com Девіз блогу: «Щодня вірш чи загадка для дітей, матусі й татка». Ресурс українською мовою для дошкільників та дітей молодшого шкільного віку.
 • Наталя Гуркіна: казки, загадки, вірші для дітей… http://natalyagurkina.ucoz.ua Авторські казки, абетки, загадки, вірші, колисанки, пісеньки, оповідання. Ресурс українською мовою для дошкільників та дітей молодшого шкільного віку.
 • Словограй: літературний сайт Ігоря Січовика http://slovogray.narod.ru/ Тут ви знайдете дитячі вірші, ігри, оповідання, п’єси, казки, загадки, скоромовки, каламбури, дражнилки, повісті, сатиру та гумор. А ще тут є математичні ігри та ігри з літерами, словами, римами. Ресурс українською мовою для дітей молодшого та середнього шкільного віку.

Цікаві посилання

Робота з порталом Заповікі

Дистанційні майстер-класи

Інтернет-ресурси бібліотекарям


Немає коментарів:

Дописати коментар